3 argumenty potwierdzające, że odśnieżanie wieżowców jest niezbędne

//3 argumenty potwierdzające, że odśnieżanie wieżowców jest niezbędne

W miastach znajduje się wiele rodzajów budynków – od domków jednorodzinnych, przez kilkupiętrowe bloki, aż po wieżowce. Zimą każdy z tych budynków, wymaga szczególnej konserwacji. Śnieg i lód zdecydowanie mogą uszkodzić dachy domów, jak i bloków. Innym ważnym aspektem, jest ich funkcjonalność. Regularne odśnieżanie sprawia, że życie w mieście, zdecydowanie staje się wygodniejsze. Wszak nie tylko o funkcjonalność dróg należy dbać w okresie zimowym. Jednym z rodzajów budynków, o odśnieżaniu których należy pamiętać, są wieżowce.

Dlaczego należy odśnieżać dachy?

Odśnieżanie dachów jest niezbędne. Wymagają tego zarówno przepisy prawa, jak i troska o bezpieczeństwo przechodniów. Śnieg, który spada z dachu, może być źródłem znaczących niebezpieczeństw, pokrywa śnieżna bywa niekiedy bardzo ciężka, jeżeli więc spadnie na przechodnia, może spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu. Równie ważne jest też usuwanie sopli oraz warstw lodu powstających na dachach. Szczególnym, charakterystycznym rodzajem budynków spotykanych w miastach są wieżowce. Również ich dachy wymagają odśnieżania.

Więcej o odśnieżaniu dachów https://ropeserwis.pl/oferta/odsniezanie-dachow/

Argumenty potwierdzające konieczność odśnieżania dachów wieżowców

Poniżej przedstawiamy argumenty wykazujące, jak istotną czynnością jest odśnieżanie dachów wieżowców.

  1. Trwałość stropu – jeżeli na dachu wieżowca znajdzie się gruba warstwa śniegu, może ona wpłynąć na trwałość stropu. Ciężar może uszkodzić jego strukturę, co zagraża bezpieczeństwu mieszkańców.
  2. Wilgoć – wilgoć podobnie jak ciężar, może uszkodzić konstrukcję stropu, również ze względu na nią, należy pamiętać o regularnym odśnieżaniu dachów wieżowców. Wilgoć z topniejącego śniegu z czasem może też przeniknąć pod powierzchnię stropu i pozostawić nieestetyczne ślady, ponadto na skutek ujemnej temperatury, woda jak wiadomo zmienia się w lód. Warstwa lodu, również ta znajdująca się na dachu, wymaga usuwania.
  3. Funkcjonalność dachów – na dachach wieżowców znajdują się wywietrzniki, kominy, a niekiedy też różnego rodzaju wejścia, schody. Nieodśnieżona powierzchnia zdecydowanie traci na użyteczności. Zasypane schody, wejścia, wywietrzniki, nie pełnią prawidłowo swojej funkcji. Oczywistą prawdą jest to, że zarówno kominy, jak i wywietrzniki powinny być drożne ze względu na właściwy przepływ powietrza (a więc również usuwanie dymu, zanieczyszczeń) – jakiekolwiek niedociągnięcia w tym zakresie zmniejszają komfort życia w wieżowcach, a w skrajnych przypadkach są powodem licznych zagrożeń.

Kto powinien odśnieżać dachy?

Odśnieżanie dachów bywa niebezpiecznym zajęciem. Zwłaszcza w okresie zimowym, podczas wykonywania tej czynności należy uważać aby się nie poślizgnąć, lub też by duża warstwa śniegu, nie obsunęła się w niewłaściwy sposób.

Obowiązek odśnieżania dachu

Odśnieżanie dachu, również dachu wieżowca należy więc zlecić profesjonalistom. Profesjonalne firmy zajmujące się pracami alpinistycznymi, wykonają to zadanie sumiennie dbając, by powierzchnia dachu była odpowiednio wyczyszczona.

Podsumowując, odśnieżanie dachów jest absolutnie konieczne. Nieusunięty śnieg nie tylko może uszkodzić konstrukcję dachu lecz także stać się zagrożeniem dla przechodniów. Odśnieżaniem dachów powinny zajmować się profesjonalne firmy, nie tylko ze względu na bezpieczeństwo wykonywanych usług lecz także w trosce o to, by powierzchnia dachu nie została uszkodzona. Wiele takich firm oferuje podobne usługi, dlatego warto korzystać z ich usług, aby dach w trakcie zimy i po zimie odpowiednio chronił budynek i jego mieszkańców.

2017-08-24T13:45:50+00:00