5 kategorii prac, których nie zrealizujesz bez wynajmu podnośników koszowych

//5 kategorii prac, których nie zrealizujesz bez wynajmu podnośników koszowych

Rosnąca liczba firm zajmujących się dzierżawą sprzętu użytkowo-budowlanego świadczy o zasadności outsourcingu. Wynajem podnośników koszowych to jedna z bardziej popularnych kategorii usług, ponieważ urządzenia te mają nieskończenie wiele zastosowań, a ich zakup jest opłacalny wyłącznie w przypadku regularnego użytkowania.

Wynajem podnośników koszowych – dla kogo?

Tam, gdzie jeszcze niedawno stawiano kłopotliwe w obsłudze rusztowania lub niebosiężne (i niebezpieczne) drabiny, obecnie wykorzystuje się rozwiązania zgoła bardziej nowoczesne. Wynajem podnośników koszowych stał się więc główną domeną wielu kategorii usług – od budowlanych, poprzez czystościowe, aż do marketingowych. Poniżej przedstawiamy pięć najbardziej typowych przykładów zastosowania podnośników koszowych.

1. Mycie wysokościowe

Firmy z branży usług czystościowych coraz częściej sięgają po wynajem podnośników koszowych ze względu na zamówienia uwzględniające cykliczne mycie okien. W Polsce nie mamy zbyt wielu przeszklonych wieżowców, które myje się przy użyciu specjalistycznych platform, a spora część okien w obiektach publicznych czy użytkowych nie otwiera się do środka. W takiej sytuacji podnośniki koszowe sprawdzają się po prostu najlepiej, podobnie jak w przypadku usług czyszczenia elewacji lub dachów.

2. Montaż reklam

Efekty działalności firm z branży marketingu z założenia powinny być łatwo dostrzegalne. Dlatego wszelkie billboardy, panele LED, cityscrolle czy zwykłe tablice informacyjne są zwykle montowane na większych wysokościach, aby nie umknęły uwadze przechodniów i uczestników ruchu drogowego. Jeśli nie ma możliwości wyklejenia przykładowego billboardu z poziomu drabiny, wówczas zachodzi konieczność wynajmu podnośnika koszowego, jako rozwiązania najbardziej praktycznego, a zarazem najbardziej opłacalnego.

3. Prace interwencyjne

Szerokie spektrum usług związanych z utrzymaniem bezpieczeństwa wymaga z reguły zastosowania podnośnika koszowego. Strącanie sopli z okapów dachowych, usuwanie śniegu z dachów i ścinanie suchych gałęzi, które zagrażają bezpieczeństwu osób postronnych, to tylko nieliczne przykłady. Wynajem podnośników koszowych to również standard usług drwalskich oraz usług pielęgnacji zieleni w obrębie przestrzeni miejskiej czy terenów zalesionych.

4. Prace remontowo-budowlane

Ze względu na rosnącą liczbę inwestycji budowlanych w Polsce, zapotrzebowanie na wypożyczanie podnośników koszowych stale rośnie. Przedsiębiorcy, którzy podejmują prace wysokościowe jedynie w trybie doraźnym, zwykli posiłkować się wynajmem tego typu sprzętu dla zrealizowania wąskiego zakresu powierzonych im zadań. Mogą to być na przykład prace blacharsko-dekarskie, wykończeniowe (związane choćby z malowaniem rynien i elewacji), montażowe (np. instalowanie siatek typu antyptak, odgromników), remontowe oraz konserwacyjne. Podnośniki koszowe są także wynajmowane przez ekipy zajmujące się montażem wielkopowierzchniowych hal stalowych.

Tyupowa praca remontowo budowlana

5. Konserwacja oświetlenia

Aby ograniczyć koszty, władze powiatowe lub gminne częstokroć nie podpisują z lokalnymi dostawcami usług energetycznych umowy uwzględniającej konserwację oświetlenia ulicznego. Wymiana przepalonych żarówek ma charakter doraźny, stąd wynajem podnośników koszowych stanowi tu znacznie lepsze rozwiązanie niż ich zakup. W analogiczny sposób zmniejszane są wydatki na montaż świątecznych iluminacji albo innych dekoracji sezonowych.

Podnośniki koszowe – czy to samobieżne, czy samochodowe – stanowią zatem nieocenioną pomoc w większości prac wysokościowych. Wypożyczając tego typu sprzęt, należy jednak pamiętać o zweryfikowaniu, czy został on dopuszczony do eksploatacji przez UDT i czy jest poddawany bieżącej konserwacji, zgodnej z urzędowymi wytycznymi. Wynajem podnośnika koszowego, jako urządzenia o szczególnym przeznaczeniu, powinna również poprzedzać konsultacja ze specjalistami w dziedzinie prac na wysokościach.

Więcej o pracach wysokościowych na blogu https://mikipodnosniki.pl/blog/

2017-08-24T13:42:58+00:00