Na jak długi okres mogę wynająć samochód z wypożyczalni

//Na jak długi okres mogę wynająć samochód z wypożyczalni

W poprzednim artykule pisaliśmy, że wynajem samochodu może być pomocny w wielu sytuacjach spotykających nas na co dzień.  Każdy może mieć indywidualne potrzeby odnośnie samego auta, jak również czasu na jaki chciałby je wypożyczyć. Rzecz jasna, zależnie od wielu czynników, zapłacimy różne ceny. Dlatego przybliżmy dzisiaj temat okresu wynajmu oraz aspektów z nim związanych. Zasadniczo, wynajem aut można podzielić na:

Wynajem krótkoterminowy– czyli  weekend poza miastem

Każdemu z nas zdarza się potrzeba oderwania od codzienności. Gorzej, jeśli wyjazd do naszego azylu wiąże się z długą i niewygodną podróżą w słabo skomunikowane miejsce. Mając zaledwie dzień lub dwa na odpoczynek, każda godzina jest istotna. Szczególnie, jeśli na wycieczkę zamierzamy zabrać bagaże, to brak własnego środka transportu może spowodować pewne niedogodności.

W takiej sytuacji warto zdecydować się na wynajem krótkoterminowy, którego okres wynosi od 1 do 31 dni. Kwota jaką należy uiścić za dobę korzystania z auta jest zależna od kilku czynników:

  • Klasa auta- czym większy, lepiej wyposażony samochód, tym więcej zapłacimy za jego wynajem
  • Okres- w obrębie jednego miesiąca możemy wypożyczyć auto zarówno na 1 dzień, jak i na 3 tygodnie, zatem czym dłuższy okres, tym doba użytkowania będzie tańsza
  • Limit kilometrów- jeśli zamierzamy pokonywać długie trasy, możemy wybrać wynajem bez limitu kilometrów, za który zapłacimy nieznacznie więcej

Aktualnie posiadamy ciekawą promocję- wypożyczając auto w piątek po 16, i zwracając je w poniedziałek do 9 rano , zapłacisz tylko za 2, a nie za 3 doby użytkowania.

Wynajem średnioterminowy– test długodystansowy nowego samochodu

Kupno nowego samochodu wiąże się ze stresem. Jest to duży wydatek z domowego budżetu, szczególnie że auta z salonu są coraz droższe. Niestety, zazwyczaj jazda próbna trwa zaledwie kilkanaście minut, nie zawsze też, możemy z niej skorzystać. A skoro kupujemy nowy samochód, to bez wątpienia chcemy nim pojeździć parę ładnych lat.

Płacąc za nowy nabytek kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy złotych, warto uniknąć kupowania kota w worku. Wypożyczalnia aut posiada bardzo szeroką flotę nowych, popularnych w Polsce (m.in Volkswagen Passat czy Skoda Fabia), samochodów. Znajdując interesujący nas model możemy zdecydować się na wynajem średnioterminowy, który trwa od 1 do 12 miesięcy. Miesięczny limit kilometrów wynosi tutaj 2500. W przeliczeniu na dzień, mamy do dyspozycji około 80km- powinno spokojnie wystarczyć na codzienne dojazdy do pracy. W tym czasie niewątpliwie sprawdzimy auto pod kątem komfortu jazdy oraz jego użytkowości (pojemność bagażowa, wyposażenie dodatkowe), a nasza decyzja o zakupie będzie znacznie bardziej świadoma.

Wynajem samochodu– opcja dobra też dla przedsiębiorcy

Wynajem krótko i średnioterminowy są wariantami z których najczęściej korzystają klienci prywatni. Pozostaje jeszcze wynajem długoterminowy, który dla osób prowadzących swoje przedsiębiorstwo, jest świetną alternatywą dla leasingu samochodowego. Dlaczego? Temat ten jest dość obszerny, zatem zostanie omówiony w oddzielnym wpisie.

Podsumowując, okres wypożyczenia może wahać się od 1 dnia, aż do 3 lat. Daje to szerokie spektrum zastosowań, zarówno osobistych jak i firmowych. Dzięki temu, można zarówno udogodnić sobie życie jak i wspomóc swoją pracę zawodową. Cena za wynajem samochodu zależała będzie od wielu czynników poruszonych powyżej, a w przypadku dłuższych wynajmów jest uzgadniania indywidualnie z klientem.