Gabinet ginekologiczny – jak znaleźć dobrego lekarza ?

//Gabinet ginekologiczny – jak znaleźć dobrego lekarza ?

Papirus Ginekologiczny Kahun, datowany na około 1800 r. p. n. e., zajmuje się chorobami ginekologicznymi, chorobami kobiecymi, płodnością, ciążą, antykoncepcją itp. Tekst jest podzielony na trzydzieści cztery części, z których każda zajmuje się konkretnym problemem i zawiera diagnozę i leczenie; nie proponuje się prognozowania. Zabiegi nie są zabiegami chirurgicznymi, polegającymi na stosowaniu leków na dotkniętą część ciała lub połykaniu. Łono jest niekiedy postrzegane jako źródło dolegliwości objawiających się w innych częściach ciała.

Na czym polega badanie w gabinecie ginekologicznym

W Korpusie Hipokrateskim znajduje się kilka traktatów ginekologicznych pochodzących z XV i XX wieku pne. Arystoteles jest kolejnym silnym źródłem tekstów medycznych z IV w. p. n. e. z jego opisami biologii znajdującymi się przede wszystkim w Historii Zwierząt, Części Zwierząt, Generacji Zwierząt. Traktat ginekologiczny Gynaikeia po Soranusie z Efezu (1 I/2 wieku n. e.) istnieje (wraz z 6-wieczną parafrazą łacińską autorstwa Muscio, lekarza tej samej szkoły).

Był głównym przedstawicielem szkoły lekarskiej znanej jako „Metodyści”. J. Marion Sims jest powszechnie uważany za ojca współczesnej ginekologii. Teraz skrytykował krótkie spotkania. Wypracował niektóre techniki operując na niewolnikach, z których wielu nie otrzymywało znieczulenia. Sims przez cztery lata prowadził operacje na 12 zniewolonych kobietach w domowym szpitalu przydomowym. Podczas wykonywania operacji zaprosił mężczyzn lekarzy i studentów do przyjścia obserwować inwazyjne i bolesne operacje, gdy kobiety były narażone.

Gabinet ginekologiczny Estimed

 

Polecane gabinety ginekologiczne

Na jednej z kobiet, Anarchie, wykonał 13 operacji bez znieczulenia. Dzięki posiadaniu tak wielu zniewolonych kobiet, zmieniał się z jednej na drugą, próbując doskonalić naprawę przetok. W ciągu czterech lat wykonywania tych operacji lekarze i studenci stracili zainteresowanie udzielaniem mu pomocy. Dzięki temu dostał inne zniewolone kobiety, leczące się z ich operacji, aby pomóc mu w operacjach, co wymagało od nich pomocy w wykonaniu tych bolesnych operacji na innych kobietach. W 1855 roku Sims założył szpital kobiecy w Nowym Jorku, który był pierwszym szpitalem przeznaczonym specjalnie dla kobiet. Historyczne tabu związane z badaniem narządów płciowych kobiet od dawna hamują naukę ginekologii. Ten rysunek Jacquesa-Pierre’ a Maygriera z 1822 roku pokazuje „kompromisową” procedurę, w której lekarz klęczy przed kobietą, ale nie widzi jej genitalii. Współczesna ginekologia nie używa już takiego stanowiska.

Prywatne gabinety ginekologiczne – koszt wizyty

W niektórych krajach przed wizytą u ginekologa kobiety muszą najpierw udać się do lekarza ogólnego (GP, znanego również jako lekarz rodzinny (FP)). Jeśli ich stan wymaga przeszkolenia, wiedzy, zabiegu chirurgicznego lub wyposażenia niedostępnego dla lekarza pierwszego kontaktu, pacjent jest następnie kierowany do ginekologa. Jednak w Stanach Zjednoczonych prawo i wiele planów ubezpieczenia zdrowotnego pozwala ginekologom świadczyć podstawową opiekę zdrowotną w uzupełnieniu do aspektów ich własnej specjalności. Z tą opcją niektóre kobiety decydują się na wizytę u chirurga ginekologicznego w przypadku problemów pozaginekologicznych bez skierowania do lekarza.

Podobnie jak w przypadku wszystkich leków, głównym narzędziem diagnostyki jest historia kliniczna i badanie. Badanie ginekologiczne jest dość intymne, bardziej niż rutynowe badanie fizyczne. Wymaga to również wyjątkowego oprzyrządowania, takiego jak spekulacja. Spekula składa się z dwóch zawiasowych ostrzy z wklęsłego metalu lub tworzywa sztucznego, które służą do zwijania tkanek pochwy i umożliwiają badanie szyjki macicy, dolnej części macicy znajdującej się w górnej części pochwy. Ginekolodzy zazwyczaj wykonują badanie bimaniczne (jedna ręka na brzuchu i jeden lub dwa palce w pochwie) w celu omacywania szyjki macicy, macicy, jajników i miednicy kostnej.

Nierzadko przeprowadza się badanie prostowaginalne w celu dokonania pełnej oceny miednicy, zwłaszcza w przypadku stwierdzenia podejrzanych mas. Mężczyźni ginekolodzy mogą mieć żeńską opiekunkę do swoich badań. Badanie ultrasonograficzne brzucha lub pochwy może być stosowane w celu potwierdzenia wszelkich nieprawidłowości stwierdzonych podczas badania bimanicznego lub wskazanych na podstawie wywiadu pacjenta.

2018-01-04T10:43:21+00:00 Tags: |