Inteligentne tusze do drukarek ich wady

//Inteligentne tusze do drukarek ich wady

Niektóre typy przemysłowych drukarek atramentowych są teraz zdolne do drukowania z bardzo dużymi prędkościami, w szerokim formacie lub do różnych zastosowań przemysłowych, począwszy od drukowania za pomocą oznakowania, materiałów włókienniczych, ceramiki i druku trójwymiarowego, a skończywszy na zastosowaniach biomedycznych i przewodzących obwodach prądotwórczych.

Do wiodących firm i innowatorów sprzętu należą HP, Epson, Canon, Konica Minolta, FujiFilm, EFi, Durst, Brat, Roland, Mimaki, Mutoh i wiele innych na całym świecie.

Nowoczesne tusze do drukarek – wady

Wiele „inteligentnych” wkładów z atramentem zawiera mikroczip, który przekazuje szacowany poziom atramentu do drukarki; może to spowodować wyświetlenie przez drukarkę komunikatu o błędzie lub nieprawidłowe poinformowanie użytkownika, że wkład z atramentem jest pusty.

W niektórych przypadkach komunikaty te mogą być ignorowane, ale niektóre drukarki atramentowe odmawiają drukowania z nabojem, który deklaruje się jako pusty, aby uniemożliwić konsumentom ponowne napełnianie nabojów.

stopy wydrukowane tuszem do drukarek

Na przykład, Epson posiada chip, który zapobiega drukowaniu, gdy chip twierdzi, że kaseta jest pusta, chociaż badacz, który przeskoczył system stwierdził, że w jednym przypadku może wydrukować do 38% więcej dobrej jakości stron, nawet jeśli chip twierdził, że kaseta była pusta. A tusze do drukarek hp tutaj

Zewnętrzni dostawcy atramentu sprzedają naboje atramentowe po znacznych upustach (co najmniej 10-30% w stosunku do cen nabojów OEM, czasami do 95%, zazwyczaj średnio około 50%), a także farby masowe i zestawy do samodzielnego napełniania nabojów po jeszcze niższych cenach.

Wiele wkładów atramentowych „inteligentnych” oferowanych przez wielu producentów zostało zaprojektowanych w odwrotnej kolejności. Obecnie możliwe jest zakupienie niedrogich urządzeń, które zresetują takie naboje w celu samodzielnego zgłoszenia się jako pełne, dzięki czemu mogą być wielokrotnie uzupełniane.

Długotrwała trwałość wczesnych wydruków atramentowych była dość słaba, choć poprawione formuły atramentu znacznie poprawiły tę właściwość. Więcej informacji na ten temat znajduje się w rozdziale dotyczącym trwałości.

Bardzo wąskie dysze atramentowe są podatne na zatykanie. Atrament zużyty do ich czyszczenia – albo podczas czyszczenia wywoływanego przez użytkownika, albo w wielu przypadkach wykonywanego automatycznie przez drukarkę na rutynowym harmonogramie – może stanowić znaczną część atramentu używanego w maszynie.

Dysze głowic drukujących Inkjet mogą być czyszczone przy użyciu specjalistycznych rozpuszczalników lub przez krótkie czasowe moczenie w ciepłej wodzie destylowanej dla farb rozpuszczalnych w wodzie.

Wysokie koszty nabojów z tuszem do drukarek OEM oraz celowe przeszkody w ich uzupełnianiu zostały rozwiązane dzięki wzrostowi liczby zewnętrznych dostawców tuszu. Wielu producentów drukarek zniechęca klientów do stosowania atramentu innych producentów, twierdząc, że mogą oni uszkodzić głowice drukujące z powodu niejednakowej formuły, powodując nieszczelności i generując gorszą jakość wydruku (np. nieprawidłową gamę kolorów).

Raporty konsumenckie zauważyły, że niektóre wkłady firm trzecich mogą zawierać mniej atramentu niż wkłady OEM, a tym samym nie przynoszą żadnych oszczędności, podczas gdy Wilhelm Imaging Research twierdzi, że w przypadku farb firm trzecich żywotność wydruków może być znacznie skrócona.

Przegląd przeprowadzony w kwietniu 2007 r. wykazał jednak, że w przypadku testu z podwójnie ślepej próby recenzenci zasadniczo preferują produkty wytwarzane przy użyciu atramentu firm trzecich niż atramenty OEM.

2019-09-28T09:07:50+00:00 Tags: |