Jak płyną tusze do drukarek Epson

//Jak płyną tusze do drukarek Epson

Labiryntowe rury odpowietrzające na górze 5-kolorowego zbiornika atramentowego Epson Stylus Photo. Długie kanały powietrzne są formowane w wierzchołek zbiornika, a niebieska etykieta zamyka kanały w długich rurach.

Żółta etykieta jest usuwana przed montażem i otwiera końcówki rurki do atmosfery, dzięki czemu tusz może być nanoszony na papier. Usunięcie niebieskiej etykiety zniszczyłoby rurki i doprowadziłoby do szybkiego odparowania wilgoci.

Większość drukarek nie jest w stanie zapobiec drugiemu rodzajowi suszenia atramentu. Aby farba drukarska mogła rozpylić się z wkładu, powietrze musi przedostać się do środka w celu przemieszczenia usuniętego tuszu.

Powietrze przedostaje się do zbiornika przez niezwykle długą, cienką rurkę labiryntową o długości do 10 cm, owijając ją w jedną i drugą stronę. Kanał jest długi i wąski, aby zredukować parowanie wilgoci przez rurkę odpowietrzającą, ale nadal dochodzi do pewnego odparowania, a w końcu wkład z atramentem wysycha od środka na zewnątrz.

wydruk tuszem Epson

Wysychanie tuszy do drukarek Epson

Aby przeciwdziałać temu problemowi, który jest szczególnie dotkliwy w przypadku profesjonalnych farb rozpuszczalnikowych szybko schnących, wiele modeli panoramicznych wkładów do drukarek zawiera tusz w hermetycznej i składanej torbie, która nie wymaga wentylacji. Worek kurczy się tylko do opróżnienia naboju.

Częste czyszczenie niektórych drukarek może pochłaniać sporo atramentu i ma duży wpływ na koszt jednostkowy.

Zanieczyszczone dysze można wykryć przez wydrukowanie na stronie standardowego wzorca testowego. Niektóre metody obejścia oprogramowania są znane z przekierowywania informacji o drukowaniu z zatkanej dyszy do dyszy roboczej.
Korzyści

W porównaniu z wcześniejszymi drukarkami kolorowymi zorientowanymi na klienta, drukarki atramentowe mają szereg zalet. Są one cichsze w użyciu niż drukarki z matrycą punktową lub głowicami. Dzięki wyższej rozdzielczości mogą one drukować drobniejsze i gładsze szczegóły. Szeroko dostępne są drukarki atramentowe z drukowaniem fotograficznym.

W porównaniu z technologiami takimi jak wosk termiczny, sublimacja barwnika i druk laserowy, atramentowe mają tę zaletę, że praktycznie nie mają czasu na nagrzewanie i często są tańsze na stronę. Tanie drukarki laserowe mogą jednak generować niższe koszty jednostkowe, przynajmniej w przypadku druku czarno-białego i ewentualnie kolorowego.

Monochromatyczne tusze do drukarek Epson

W przypadku niektórych drukarek atramentowych monochromatyczne zestawy atramentowe są dostępne od producenta drukarki lub innych dostawców.

Dzięki nim drukarka atramentowa Epson może konkurować z papierem fotograficznym wykorzystywanym tradycyjnie w fotografii czarno-białej na bazie srebra i uzyskać taki sam zakres tonów: neutralny,”ciepły” lub „zimny”.

Przy przełączaniu między pełnokolorowymi i monochromatycznymi zestawami atramentu należy wypłukać stary atrament z głowicy drukującej wkładem czyszczącym. Zazwyczaj wymagane jest specjalne oprogramowanie lub co najmniej zmodyfikowany sterownik urządzenia, aby poradzić sobie z różnymi mapowaniami kolorów.

2019-05-23T13:10:58+00:00 Tags: |