Rozwód i wiek: Co to jest połączenie?

//Rozwód i wiek: Co to jest połączenie?

Czy Twój wiek może odegrać rolę w ustaleniu, czy zostaniesz rozwiedziony, czy też nie? Statystycznie rzecz biorąc – tak, to może odegrać główną rolę. Nikt nie planuje rozwodu, gdy się ożenią, ale istnieją pewne tendencje, które mogą wskazywać na większe prawdopodobieństwo, że małżeństwo zakończy się rozwodem, jeśli para poślubi w określonym wieku.

Statystyki pokazują, że tysiąclecia i pary z pokolenia X mają niższy współczynnik rozwodów niż ich rodzice, wyż demograficzny, co mówi nam całkiem sporo różnych rzeczy o tym, jak wiek odnosi się do rozwodu. Istnieją też inne badania, które mówią nam, że zawarcie małżeństwa po 25 roku życia znacznie zwiększa szanse na długie małżeństwo.

Jeśli jesteś zainteresowany, aby dowiedzieć się, jak wiek odnosi się do rozwodu, upewnij się, że znasz fakty adwokata od rozwodów:

Kiedy małżeństwa zawierają związek małżeński

Chociaż wiele osób uważa, że oczekiwanie na ślub w starszym wieku zwiększa szanse na udane małżeństwo, nie jest to dokładnie prawda. To znaczy, że jest to prawda w pewnym stopniu, ale jest to bardziej skomplikowane niż to.

Według badań przeprowadzonych przez radców prawnych opublikowanych w Psychology Today, osoby w wieku 25 lat mają o 50% mniejsze szanse na rozwód, niż osoby w wieku zaledwie 20 lat. Jednak odsetek rozwodów wzrasta wraz z wiekiem.

Badanie przeprowadzone przez socjologicznego badacza, Nicholasa Wolfingera, wykazało, że ci, którzy byli małżeństwem w połowie lat 30. byli bardziej skłonni do rozwodu niż ci, którzy byli małżeństwem w późnych latach 20. Teoria ta, zwana „Goldilocks Theory of Marriage”, mówi nam, że jest idealny wiek do zawarcia małżeństwa, między 28 a 32 rokiem życia. Przed lub po tym punkcie, prawdopodobieństwo rozwodu wzrasta. W rzeczywistości badania Wolfingera wskazują, że po ukończeniu 32 roku życia, Twoje szanse na rozwód zwiększają się o 5% każdego roku.

Dlaczego wiek ma znaczenie?

Teoria Goldilocksa mówi, że osoby, które zawarły związek małżeński w połowie lub na początku lat 20. lub 30. mają największe szanse na udane, trwałe małżeństwo. Teoretycznie tendencja ta mówi nam, że ludzie najprawdopodobniej pozostaną w związku małżeńskim po osiągnięciu dojrzałości i odnalezieniu w życiu wybranej przez siebie drogi. Wiele osób w wieku 20 lat i wczesnych 30 lat dopiero zaczyna się ugruntowywać w swojej karierze zawodowej, a ich kariera zazwyczaj charakteryzuje się dużą stabilnością finansową, dojrzałością emocjonalną i innymi pozytywnymi cechami.

Po 32 roku życia, osoba może mieć kilka poważnych związków w przeszłości, bardziej złożone finanse lub inne czynniki, które mogłyby skomplikować małżeństwo. A może ludzie, którzy zawarli związek małżeński po 32 roku życia mogą być mniej skłonni do chcieć małżeństwa w ogóle, lub bardziej skoncentrowani na innych sprawach, ponieważ czekali już tak długo. Jednak to wszystko jest spekulacja – prawda jest taka, powodem skłonności do rozwodów dla małżeństw po 32 roku życia nie została wyraźnie określona.

Pomimo tego, co mówią nam statystyki, niektórzy twierdzą, że wiek nie ma nic wspólnego z rozwodem – to wszystko krewny. Niektórzy badacze spekulują, że pokolenie x i tysiąclecia pary po prostu widział ich sprawiedliwy udział w rozwodach i podjął bardziej świadomy wysiłek, aby uniknąć tej samej przyszłości sami.

Szary rozwód w Szczecinie

Wskaźnik rozwodów w parach powyżej 50 roku życia, znany również jako „Gray Divorce”, podwoił się w ciągu ostatnich 30 lat. Niektóre ze spekulacyjnych powodów tego wzrostu obejmują puste gniazdo syndrom, większą niezależność finansową kobiet i bardziej akceptowalne postawy wobec rozwodów w naszym społeczeństwie. Grupa ta jest również bardziej prawdopodobne, że będzie na ich drugim lub trzecim małżeństwa, które mają znacznie wyższy współczynnik rozwodów.

Co z lukami wiekowymi? Adwokat Szczecin radzi

Zbiór kodeksów prawnika

Podczas gdy wiele rzeczy przyczynia się do długowieczności pary, kilka badań wykazało, że większa przepaść wiekowa pomiędzy dwoma małżonkami zwiększa ryzyko rozwodu. Badania przeprowadzone przez profesorów z Emory University wykazały, że 5-letnia luka wiekowa spowodowała, że prawdopodobieństwo rozwodu było o 18 procent wyższe niż w przypadku różnicy wieku wynoszącej 3 procent, przy jednorocznej różnicy wieku. Osoby z 10-letnią luką wiekową miały 39 proc. większe prawdopodobieństwo rozwodu, a osoby z 20-letnią luką wiekową miały 95 proc. większe prawdopodobieństwo rozwodu w Szczecinie.

Czy którykolwiek z tych skutków będzie miał wpływ na moje małżeństwo?

Ostatecznie, każda para jest inna, więc nie ma powodu, aby pozwolić, aby te statystyki zastraszyć Cię do myślenia, że Twoje małżeństwo ma się zakończyć. Decyzja o rozwodzie zależy od każdej pary, niezależnie od wieku, w jakim była w chwili zawarcia związku małżeńskiego. Dla niektórych osób, sprawy po prostu się nie sprawdzają, czy to z powodu nieporozumień o dzieciach, problemów finansowych, nieuczciwości, lub jakiejkolwiek liczby innych potencjalnych sporów małżeńskich. Jeśli rozważasz rozwód, przed podjęciem ostatecznej decyzji upewnij się, że omówiłeś swoje możliwości z doświadczonym prawnikiem rozwodowym.
Aby uzyskać pomoc w sprawach rozwodowych, skontaktuj się z Adwokat Szczecin w naszym biurze w Szczecinie.

2019-04-04T08:28:39+00:00 Tags: |