Wynajem samochodu Nowy Jork

//Wynajem samochodu Nowy Jork

Nowy Jork to tętniące życiem miasto, które nigdy nie usypia. Wypożyczenie samochodu w Nowym Jorku jest czynnością prostą i odbywa się na jasnych zasadach. Wystarczy posiadać kartę kredytową na nazwisko użytkownika, prawo jazdy, aktualny dokument tożsamości i wydruk vouchera. Należy być również przygotowanym na uiszczenie kaucji.
Polscy turyści powinni mieć ze sobą polskie prawo jazdy i paszport z ważną wizą turystyczną, chociaż czasami zdarzyć się może, że policyjne patrole zatrzymujące kierowców, żądają dokumentu dodatkowego, tj.międzynarodowego prawa jazdy, do wykupienia w Polsce.

Dochodowy biznes wypożyczania aut – nie tylko w wakacje!

Prowadzenie tego typu biznesu w Stanach Zjednoczonych oznacza ogromną konkurencję w realu i sieci. W zasadzie w każdym hotelu znajdują się przedstawicielstwa firm wypożyczających samochody mieszkańcom i turystom, w internecie natomiast, aż roi się od ofert.

Ceny wynajmu samochodu w Nowym Yorku są zróżnicowane i zależą od firmy, rodzaju auta i czasu, na który jest wypożyczany. Oczywiście zasada jest taka, że im dłuższy czas wynajmu, tym firmy oferują niższą stawkę dobową. Bywa też, że wypożyczenie auta na weekend może być tańsze niż w tygodniu. Ponadto wypożyczalnie zlokalizowane na lotniskach mogą mieć niższe stawki, ale wyższe dodatkowe opłaty.

Ogromny wybór samochodów w najbardziej znanych punktach Nowego Jorku to:

  • lotnisko JFK,
  • lotnisko La Guardia,
  • stacja w centrum miasta – East Manhattan Office 160 E. 87th Street.

Praktyczne rady dla wypożyczających samochód w Nowym Jorku

Lista serwisów porównujących oferty wielu firm to Rental Cars, Kayak, Skyscanner. natomiast największe wypożyczalnie należą do: Avis, Hertz, Alamo, Budget, Dollar, National i Thrifty.

Zawsze, przed przejęciem auta należy dokładnie skontrolować jego wygląd zewnętrzny, czy nie posiada żadnych uszkodzeń, wgnieceń, zarysować etc. Każdy ujawniony przypadek należy bezzwłocznie zgłosić firmie wynajmującej, by ustrzec się przed późniejszym, ewentualnym posądzeniem o spowodowanie szkody na mieniu właściciela.

Wybierając klasę samochodu w wypożyczalni trzeba brać pod uwagę liczbę pasażerów i wielkość bagażnika. Każdy samochód wyposażony jest w cruise control (CC), czyli tempomat. Można w wypożyczalni ustalić prędkość i bezpiecznie podróżować. Za GPS trzeba dopłacić (i jest to opłata dzienna, a nie jednorazowa!), należy to skalkulować.

W Stanach można prowadzić auto mając już 16 lat, jednak w kwestii wypożyczania jest to prawie niemożliwe poniżej 21. roku życia. Kierowcy w wieku 21-24 lat muszą płacić dodatkowo 10-20 USD za każdy dzień wynajmu.

Jakie są stawki za wypożyczenie samochodu w Nowym Jorku?

Stawka dobowa za pojemnościowo niewielki samochód to koszt około 50 USD bez pełnego ubezpieczenia. Aby czuć się bezpiecznie w podróży zaleca się wykupienie ubezpieczenia, stawka w zasadzie taka sama jak za wynajem.

Koszt kilkunastodniowego wypożyczenia auta w Nowym Jorku to koszt około 900-1000 USD. Wynajem samochodu w Nowym Jorku sprawdzi się niewątpliwie, gdy chce się zwiedzić okolicę bądź obszerniejszy region wschodniego wybrzeża.

Przeczytaj więcej o wypożyczalniach samochodów pod adresem

2020-03-23T09:54:40+00:00