Jak zaaranżować modną przestrzeń z zabudową balkonu

//Jak zaaranżować modną przestrzeń z zabudową balkonu

Nowoczesna zabudowa balkonu stwarza wiele możliwości funkcjonalnego wykorzystania dodatkowej przestrzeni i jej stylową dekorację. Podpowiadamy, jak zaaranżować to miejsce, aby było zgodne z najnowszymi trendami, ale i indywidualnym poczuciem estetyki.

Zabudowa balkonu zwiększająca optycznie wnętrze

Rodzaj zabudowy, na jaką się decydujemy, ma bardzo duże znaczenie dla wyglądu całego pomieszczenia. Jeśli zależy nam na tym, by sprawiało wrażenie przestronnego, warto zadbać o możliwie największy dostęp światła dziennego. Bezkonkurencyjne w tej kwestii są bezramowe zabudowy balkonów. Dzięki nim promienie słoneczne docierają do wnętrza, nie napotykając żadnych barier na swej drodze.

Dobrym sposobem, by zoptymalizować efekt przestronności, jest także wyłożenie podłoża materiałami, które odbijają światło. Najlepiej, by miały gładką, wręcz lśniącą powierzchnię, oraz jasne barwy.

Dzięki tym dwóm sposobom aranżacyjnym, balkon sprawia wrażenie o wiele większego niż jest w rzeczywistości. Cienie, przygaszone kolory i struktury pochłaniające światło zdecydowanie nie są polecane przy urządzaniu niewielkich metraży.

Polecamy również artykuł „Korzyści z przesuwnej zabudowy balkonu”

Stylowe dodatki na zabudowany balkon

Zabudowa balkonu stwarza wiele możliwości aranżacyjnych pod względem ulokowanych na nim dekoracji, ponieważ stanowi ich skuteczną ochronę. Możemy zatem decydować się na subtelne i delikatne elementy ozdobne, które wprowadzą klimatyczny nastrój.

Elegancki balkon przed zabudową

Trudne warunki pogodowe, towarzyszące srogim zimom, skwarnym latom czy burzliwym jesieniom, przyczyniają się do niszczenia struktur i gramatury różnego rodzaju wyposażenia. Meble pokryte materiałami są wyjątkowo wrażliwe na działanie promieni słonecznych, które powodują ich płowienie. Drewno wymaga ochrony przed wilgocią, a farma źle reaguje zarówno na deszcze, jak i nadmierne nasłonecznienie. Zabudowa chroni przed wszystkimi tymi czynnikami, dzięki czemu dekoracje balkonowe możemy wybierać bez ograniczeń związanych z odpornością przedmiotów na warunki otoczenia.

Dowiedz się więcej o zabudowie balkonu na stronie https://styl-dom.info/zabudowa-balkonu/

Organizując jakąkolwiek przestrzeń domowego wnętrza, warto rozeznać się w zaleceniach profesjonalnych stylistów i dekoratorów. Najpopularniejszymi wyposażeniami balkonów urządzonych w nowoczesnym stylu są:

  • prezentacyjne (drewniane lub betonowe) donice z roślinami na wysokich łodygach (np. krzewami czy niewielkich rozmiarów drzewami ozdobnymi),
  • tradycyjne w swej formie kwietniki,
  • meble balkonowe (krzesła, fotele, stoliki, stoły) i ich dekoracje (np. poduszki),
  • ozdobne skrzynie masywnych rozmiarów,
  • szafy i półki (w roli sprytnych schowków na rzadziej używane przedmioty),
  • hamaki i podwieszane fotele (najmodniejsze w tym sezonie).

Wszystko to powinno pięknie prezentować się zarówno w ciągu dnia, jak i po zmroku, dlatego warto zainstalować klimatyczne oświetlenie balkonu. Sprawdzonym sposobem jest montaż lamp czy kinkietów, ale coraz częściej spotykanymi są oświetlenia LED i elektryczne świece, wprowadzające nastrój.

Ukierunkowanie wyboru modnych akcesoriów do zagospodarowania przestrzeni wyposażonej w zabudowę balkonu nie jest jednoznacznie określone, ponieważ wiele zależy od tego, jaką stylizację pragniemy wprowadzić do wnętrza. Jedyną zasadą, którą powinniśmy się kierować, aranżując balkon w nowoczesnym stylu, jest harmonijne współgranie wszystkich jego elementów. Reszta zależy od indywidualnych upodobań i preferencji.

2017-08-24T13:51:29+00:00