Zakaz transportu lotniczego tonerów do drukarek laserowych hp i rozwój druku laserowego

//Zakaz transportu lotniczego tonerów do drukarek laserowych hp i rozwój druku laserowego

Po 2010 r., po działce bombowych bomb towarowych samolotów towarowych, w której na osobnych samolotach towarowych odkryto przesyłki drukarek laserowych z nabojami z tonerem wypełnionymi materiałem wybuchowym, Amerykański Urząd Ochrony Transportu zakazał pasażerom przelotowym przewożenia kaset tonera lub atramentu o wadze powyżej 1 funta (0,45 kg) na lotach przylotowych, zarówno w bagażu podręcznym, jak i rejestrowanym.

PC Magazine zauważył, że zakaz nie będzie miał wpływu na większość podróżnych, ponieważ większość kartridżów nie przekracza dopuszczalnej wagi.

obrazek domy z drukarki hp z tonerem

Rozwój druku laserowego tonerów do drukarek laserowych HP

Druk laserowy śledzi historię firmy Gary Starkweather w firmie Xerox w 1969 roku, co zaowocowało stworzeniem komercyjnego systemu zwanego Xerox 9700. W 1976 r. IBM dołączył do tego systemu IBM 3800. Obie maszyny były dużymi urządzeniami do napełniania pomieszczeń, obsługującymi łączną moc wielu użytkowników.

W połowie lat 70. ubiegłego wieku firma Canon rozpoczęła prace nad podobnymi maszynami, współpracując z firmą Hewlett-Packard, aby wyprodukować HP 2680 z 1980 roku, który wypełnił tylko część pomieszczenia. Inne kopiarki również rozpoczęły rozwój podobnych systemów.

W 1983 roku HP wprowadziło swój pierwszy model desktopu z silnikiem Ricoh za 12 800 dolarów. Sprzedaż produktu niezwiązanego z siecią była niespodziewanie niska.

W 1983 roku firma Canon wprowadziła LBP-CX, stacjonarną drukarkę laserową wykorzystującą diodę laserową o rozdzielczości wyjściowej 300 dpi. W 1984 r. HP udostępnił pierwszy dostępny na rynku system oparty na LBP-CX, HP LaserJet.

Po tonerach do drukarek laserowych hp rozwój Apple

Steve Jobs z Apple Computer podczas negocjacji w sprawie dostawy 3,5-calowych dysków dyskietek 3,5-calowych na nadchodzący komputer Apple Macintosh widział LPB-CX. W międzyczasie John Warnock opuścił firmę Xerox, aby założyć Adobe Systems w celu komercjalizacji PostScript i AppleTalk w drukarce laserowej, którą zamierzali wprowadzić na rynek.

Praca była świadoma wysiłków firmy Warnock, a po powrocie do Kalifornii zaczął pracować nad przekonaniem firmy Warnock, aby zezwolić Apple na licencjonowanie PostScript na nową drukarkę, którą Apple będzie sprzedawać.

Negocjacje pomiędzy Apple i Adobe w sprawie wykorzystania Postscript rozpoczęły się w 1983 roku, a porozumienie zostało osiągnięte w grudniu 1983 roku, na miesiąc przed ogłoszeniem Macintosha. Ostatecznie uzgodniono, że miejsca pracy zostały ostatecznie zorganizowane dla Apple w celu zakupu akcji Adobe o wartości 2,5 mln USD.

Mniej więcej w tym samym czasie, Jonathan Seybold (syn Johna W. Seybolda) wprowadził Paula Brainerda do firmy Apple, gdzie dowiedział się o wysiłkach firmy Apple w zakresie drukarek laserowych i zobaczył potencjał nowego programu wykorzystującego GUI komputera Mac do produkcji wydruku PostScript dla nowej drukarki.

Organizując własne finansowanie za pośrednictwem firmy venture capital, Brainerd założył firmę Aldus i rozpoczął rozwój tego, co miałoby stać się PageMaker. W tym czasie VC ukuł termin „publikowanie na komputerach stacjonarnych”.

2019-05-23T13:53:48+00:00 Tags: |